Hodnota fúzí a akvizic ve světě vzrostla loni poprvé nad 5 bilionů USD

on

|

views

and

comments

Rok 2021 byl pro oblast fúzí a akvizic historický, když jejich celosvětová hodnota poprvé překročila 5 bilionů USD, k čemuž přispěl zejména přístup k levným úvěrům a růst akciových trhů. Vysoké akviziční tempo by se mělo udržet iv letošním roce.

Podle nejnovějších údajů společnosti Refinitiv, které zveřejnila agentura Reuters, hodnota fúzí a akvizic ve světě dosáhla loni 5,8 bilionu USD (5,12 bilionu eur), což představuje nejvyšší úroveň od zahájení evidování údajů před více než 40 lety. Ve srovnání s rokem 2020 to znamená růst o 64 %, což je zase nejvyšší tempo růstu od poloviny 90. let minulého století.

Hodnota fúzí a akvizic za loňský rok vysoce překonala i dosavadní rekord z roku 2007. V něm jejich globální hodnota dosáhla 4,55 bilionu USD.

V této oblasti se v loňském roce uzavřelo celkem 62.193 dohod. Oproti roku 2020 tak oznámili o 24 % více dohod o spojení či převzetí společností. Investiční bankéři zároveň očekávají, že vysoká poptávka po fúzích/akvizicích bude pokračovat iv roce 2022, přestože se počítá se zvyšováním úrokových sazeb.

V akviziční oblasti opět vedly Spojené státy. V loňském roce dosáhla hodnota fúzí a akvizic v USA přibližně 2,5 bilionu USD. To znamená téměř dvojnásobek hodnoty z předchozího roku, přestože po nástupu Joea Bidena do úřadu prezidenta se zpřísnily podmínky ze strany regulačních úřadů. Z pohledu sektorů akviziční aktivita prudce vzrostla zejména v oblastech jako technologie, finančnictví či energetika.

Share this
Tags

Must-read

Test iTop VPN Pro proti Windscribe Free: Kterou z nich vybrat?

Jaká VPN nabízí více funkcí, iTop VPN, nebo dává větší smysl Windscribe Free VPN? Porovnali jsme obě VPN, přičemž konečné skóre je 7/10 ku...

Záhněda jako zbraň proti negativní energii

Záhněda pomáhá přenášet negativní energii z těla do země, kde se organicky odbourává. Zároveň dokáže člověka ochránit před geopatogenním stresem, který se uvolňuje při...

Export šumivých vín z Evropské unie v roce 2020 klesl, poprvé za desetiletí

Vývoz šumivých vín z Evropské unie zaznamenal v roce 2020 pokles, první za desetiletí. Poukázaly na to koncem tohoto týdne zveřejněné údaje statistického úřadu...
spot_img

Recent articles

More like this